front
16 اسفند 1401 - 10:46

آغاز طرح امدادهای نوروزی اورژانس از ۲۴ اسفندماه در کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ازآغاز طرح امدادهای نوروزی اورژانس از ۲۴ اسفندماه در کرمانشاه خبر داد.

مسعود قلعه سفیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه شروع سال جدید و افزایش تردد مسافران طرح امداد نوروزی در آستانه سال نو از تاریخ ۲۴ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بر پایی سه کمپ نوروزی، استقرار آمبولانس در کنار جاده‌ها و روبه روی پایگاه‌های اورژانس در محورهای مواصلاتی، آماده باش بیمارستان‌ها، بازرسی‌های دوره‌ای، آمادگی اورژانس هوایی، فعالیت ۲۴ ساعته واحدهای عملیاتی، آمادگی ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس دیگر اقدامات مورد نظر در ایام تعطیلات عید نوروز است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: نصب بنرهای آموزشی با رویکرد پیشگیری از حوادث ترافیکی و همچنین بازدید و بازرسی ۲ تیم گشتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و فوریت‌های پزشکی را خواهیم داشت.

قلعه سفیدی با اشاره به نظارت‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: بازدید از رستوران‌ها به منظور ارائه خدمات پزشکی، دفع پسماندها با همکاری شهرداری نیز از جمله اقدامات برنامه‌ریزی شده در آستانه سال نو است.

وی در پایان با تاکید و توصیه به مسافران همشهریان، بیان کرد: با توجه تداخل ماه مبارک رمضان با ایام تعطیلی عید نوروز حجم تردد و جا به جایی‌ها بعد از اذان مغرب افزایش خواهد یافت که به همین منظور از تمامی رانندگان تقاضا می‌شود حد فاصل مجاز را رعایت و از نشاندن فرزندان خود به عنوان سرنشین جلو خود داری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1078564