front
27 اسفند 1401 - 14:06

اتحادیه تعاون روستایی خوزستان مباشر تامین و توزیع میوه شب عید

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های روستایی استان خوزستان گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، مباشر تامین و توزیع میوه در استان خوزستان، اتحادیه تعاون روستایی و نظارت بر عهده کمیته راهبری است.

بهمن آسوده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در  اهواز،  اظهار داشت: امسال رویکرد دولت نسبت به تامین و توزیع میوه تغییر کرده و این مورد کاملا به بخش خصوصی واگذار شده و نظارت بر عهده کمیته راهبری استان است.

وی افزود: با توجه به فراخوان عمومی از بین 20 تشکل دعوت شده، اتحادیه تعاون روستایی استان بر اساس دستورالعمل ابلاغی قبول مباشرت کرده و با توجه به مصوبه کمیته راهبری استانی ، 250 تن پرتقال تامسون از استان مازندران و 150 تن سیب درختی زرد و قرمز درجه یک و با کیفیت بالا از استان آذربایجان غربی خریداری و به استان ما جهت توزیع شب عید، وارد و ذخیره شد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های روستایی خوزستان ادامه داد: کمیته راهبری استان با توجه به دستورالعمل، پس از کشف قیمت میوه مشابه در 2نوبت از 2� نقطه شهرستان اهواز توسط کمیته کشف معدل قیمت سیب مشابه در بازار 35 هزار تومان و معدل قیمت پرتقال مشابه در بازار 25 هزار تومان تعیین شد.

آسوده عنوان کرد: این میوه ها باید 10 درصد زیر این قیمت توسط مباشر توزیع می شد که با نظر کمیته راهبری استانی و موافقت مباشر خرید، از این میزان قیمت نیز، تخفیف بیشتری در نظر گرفته شد.

وی در ادامه اظهار کرد: بر همین اساس برای سیب درختی 15 درصد زیر قیمت و برای پرتقال تامسون 22 درصد زیر قیمت بازار تعیین و در نهایت سیب درختی با قیمت 29 هزار و 500 تومان و پرتقال تامسون با قیمت 19 هزار و 500 تومان برای مصرف کننده مصوب و در حال توزیع بین هم استانی ها است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های روستایی استان تاکید کرد: اتحادیه تعاونی های روستایی استان به عنوان مباشر خرید بخش خصوصی علاوه بر قیمت خرید، هزینه های تسهیلات بانکی با بهره بالا، حمل و نقل، هزینه های سردخانه ای و بارگیری و تخلیه و غیره را نیز بدون کمک و دخالت دولت انجام داده است.

انتهای پیام/735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098992